Jak obklad z mozaiky ovlivní barvu vody v bazénu?

Jedna z nejčastějších otázek při plánování bazénu je, jakou barvu bude mít voda. Tyrkysovou, sytě modrou, zelenou nebo transparentní? Jakou mozaiku je třeba vybrat k dosažení požadované barvy?

Voda je sice čirá bezbarvá tekutina, v bazénu má však většinou modrou barvu. Proč tomu tak je? Zavisí to pouze na obkladu nebo bychom měli vzít v potaz i jiné faktory?

Mnoho lidí si myslí, že se nám voda zdá modrá kvůli odrazu oblohy. Ve skutečnosti se však jedná o tzv. "Rayleigh Scattering" efekt. Slyšeli jste o něm? Jeho vysvětlení není nijak složité - voda snáz pohlcuje paprsky delší vlnové délky (červená, žlutá a oranžová barva) než ty kratší (odstíny modré), které naopak odráží a jsou tím pádem pro oči viditelné. Proto se nám zdá, že většina čistých vodních ploch má modrou barvu.

Mozaika do bazénu s perleťovým efektem.

Účinnost výše zmíněného efektu se zvyšuje v závislosti na hloubce - čím je bazén hlubší, tím tmavší odstíny modré vidíme. Naopak pokud je hloubka menší než 50cm, tento efekt neplatí a voda je průhledná (transparentní). 

Kromě hloubky má na odstín vliv i světlo a okolní prostředí. Pokud do bazénu dopadá velké množství světla, voda bude mít světlejší odstíny a naopak (zároveň je potřeba brát v potaz, zda do bazénu dopadá sluneční světlo či umělé osvětlení). Záleží samozřejmě i na barvě okolí - pokud je například okolo bazénu zeleň, bude mít voda spíše zelené odstíny. 

Z toho vyplývá, že klíčovými faktory ve výběru mozaiky do bazénu jsou hloubka, Rayleigh scattering efekt, množství a typ světla a okolní prostředí. Mozaika může mít na barvu vody překvapivý vliv - jste připraveni se podívat jak moc barvu vody mění?

VLIV MOZAIKY NA BARVU VODY V BAZÉNU

1. SVĚTLE MODRÁ voda s BÍLOU MOZAIKOU

Mozaika do bazénu tyrkysová voda

Bílá mozaika dodá bazénu nádech čistoty, relaxace a harmonie. Je to tak perfektní výběr mozaiky pro bazény, které mají působit klidně a vhodně k odpočinku - voda bude mít tzv. "sky blue" barvu. Využívají ji proto často v hotelech a wellnessech. Jediný problém? Bazén musí být neustále křišťálově čistý!

Podívejte se na více obrázků bazénů s bílou mozaikou zde.

Jakou bazénovou mozaiku Hisbalit pro to můžete využít?

mozaika do bazénu PASmozaika do bazénu SULUmozaika do bazénu IBIZAmozaika do bazénu BRAC

2. TYRKYSOVÁ VODA s BÉŽOVOU mozaikou

Mozaika do bazénu tyrkysová voda

V čem tkví tajemství bazénu jako z tropického ráje? V béžové mozaice! Tím totiž dosáhnete vysněné tyrkysové - pro tmavší odstíny zvolte písečnou či tmavší béžovou.

Podívejte se na více obrázků bazénů s béžovou mozaikou zde.

Jakou bazénovou mozaiku Hisbalit pro to můžete využít?

mozaika do bazénu CARESmozaika do bazénu MALLORCAmozaika do bazénu KARA
mozaika do bazénu ROTEmozaika do bazénu RODASmozaika do bazénu SAMOA

3. KARIBSKÝ EFEKT se SVĚTLE MODROU mozaikou

Mozaika do bazénu tropická voda

Pokud chcete mít snově karibsky modrý bazén, sáhněte po světle modré mozaice. Hladké, rozmazané nebo měňavé efekty... texturu si můžete vybrat sami pro originální výsledky!

Podívejte se na více obrázků bazénů se světle modrou mozaikou zde.

Jakou bazénovou mozaiku Hisbalit pro to můžete využít?

mozaika do bazénu SUMATRAmozaika do bazénu ARALmozaika do bazénu CARIBEmozaika do bazénu NANSAmozaika do bazénu CORCEGAmozaika do bazénu BORNEO

4. OSVĚŽUJÍCÍ BAZÉN s TMAVĚ MODROU mozaikou

Mozaika do bazénu tmavě modrá voda voda

Modrá je při výběru mozaiky nejčastější volbou a je jasné proč! Díky ní dosáhnete svěží a příjemné barvy.

Podívejte se na více obrázků bazénů s tmavě modrou mozaikou zde.

Jakou bazénovou mozaiku Hisbalit k tomu můžete využít?

mozaika do bazénu JONICOmozaika do bazénu EBROmozaika do bazénu MARmozaika do bazénu SAJAmozaika do bazénu ASÓNmozaika do bazénu GERRAmozaika do bazénu OYAMBREmozaika do bazénu TAALmozaika do bazénu KEROSmozaika do bazénu CAPRImozaika do bazénu SICILIAmozaika do bazénu MALTA

5. PŘÍRODNÍ BAZÉN se SVĚTLE ZELENOU mozaikou

Mozaika do bazénu přírodní voda

Využitím odstínů zelené dosáhnete nenahraditelného efektu přírodního bazénu! Pokud je bazén obklopen zelení, příjemným nádechem modré se přiblížíte barvě horských jezer.

Podívejte se na více obrázků bazénů se světle zelenou mozaikou zde.

Jakou bazénovou mozaiku Hisbalit k tomu můžete využít?

mozaika do bazénu TIRRENOmozaika do bazénu COVACHOSmozaika do bazénu ARNIAmozaika do bazénu MIKONOSmozaika do bazénu ICARIAmozaika do bazénu AZOV

6. SMARAGDOVÁ voda s TMAVĚ ZELENOU mozaikou

Mozaika do bazénu smaragdová voda

Smaragdové barvy vody dosáhnete, když zvolíte tmavé odstíny zelené. Výsledky vás překvapí!

Podívejte se na více obrázků bazénů s tmavě zelenou mozaikou zde.

Jakou bazénovou mozaiku Hisbalit k tomu můžete využít?

mozaika do bazénu MARMARAmozaika do bazénu ITACAmozaika do bazénu FIJImozaika do bazénu ADRIATICOmozaika do bazénu RISmozaika do bazénu ETNA

7. SVĚŽÍ VODA se ŠEDOU MOZAIKOU

Mozaika do bazénu svěží voda

Skvělý efekt! A za nás nejlepší volba. Pokud jste vždycky toužili po tom, aby voda v bazénu vypadala čerstvě a svěže, máme pro vás řešení! Sáhněte po šedé mozaice. Spojením vody a šedé mozaiky totiž dosáhnete perfektní barvy, která bude v harmonii s okolím - budete se cítit, jako byste plavali v čistém jezeře!

Podívejte se na více obrázků bazénů se šedou mozaikou zde.

Jakou bazénovou mozaiku Hisbalit k tomu můžete využít?

mozaika do bazénu BALImozaika do bazénu COSmozaika do bazénu ELBAmozaika do bazénu ZANTE

8. ZRCADLOVÝ EFEKT s ČERNOU mozaikou 

Mozaika do bazénu zrcadlový efekt

Pokud přemýšlíte o originálním, sofistikovaném designu pro váš bazén, měli byste zvážit černou mozaiku. Kromě moderního vzhledu dosáhnete i zrcadlového efektu na hladině, čímž vytvoříte naprosto jedinečný bazén!

Podívejte se na více obrázků bazénů s černou mozaikou zde.

Jakou bazénovou mozaiku Hisbalit k tomu můžete využít?

mozaika do bazénu MILOmozaika do bazénu LANGREmozaika do bazénu TEIDE

9. Voda, která ve tmě SVÍTÍ s FOTOLUMINESCENTNÍ MOZAIKOU

Fotoluminiscentní mozaika do bazénu svítí ve tmě

Jedinečný efekt - barva vody se se soumrakem změní díky fotoluminescentní mozaice Draco nebo Aquarius s řady STARWATER od Hisbalitu. Po západu slunce vytváří Draco modré světlo, Aquarius zelené. Na bazénovou party ideální!

Podívejte se na více obrázků bazénů s fotoluminiscentní mozaikou zde.

Jakou bazénovou mozaiku Hisbalit k tomu můžete využít?

10. TRANSPARENTNÍ voda s ČERVENOU mozaikou

Červená mozaika do bazénu trasparentní voda

Hledáte čirou transparentní vodu v designovém bazénu? Využijte k tomu červenou mozaiku! Mozaiky od Hisbalitu, jako například Unicolor 172 a 176, Niebla 174, Chroma Rojo nebo Luxe 511 vytvoří ve vašem bazénu příjemnou a hřejivou atmosféru.

Jste převapeni efekty, které má na vodu druh mozaiky? Nezapomeňte, že se barva vody bude měnit v závislosti na počasí, roční a denní době, množsví světla, nebo hloubce bazénu. 

Newsletter

Nenechte si ujít každý měsíc náš newsletter a mějte přehled nejen o tom, co zde píšeme, ale i dalších zajímavých novinkách a akcích.Hledáte podobný materiál?


Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

Zobrazit produkty