Menu Hledat Košík

Jak instalovat mozaiku za kuchyňskou linkou

Líbilo by se Vám použít v kuchyni za pracovní deskou mozaikový obklad, ale nevíte si rady s instalací? Nemusíte mít obavy, není to tak složité a obklad z mozaiky je trvanlivý a odolný.

Řada lidí se obává použít mozaiku v kuchyni za pracovní desku, protože si myslí, že se bude obklad špinit a nečistoty z mozaiky nebo spár půjdou špatně čistit. To ale určitě neplatí pro naše mozaiky, pokud použijete kvalitní nenasákavou spárovací hmotu, např. Fugalite od výrobce KERAKOLL! Jedná se o keramizovanou spárovací hmotu, nebo také jinak tekutou keramiku. Ta má několik nesporně výjimečných vlastností:

  • zajišťuje plnou homogenitu a spojitost povrchu spáry a dokonalou stejnoměrnost barvy. To oceníte zejména z estetického hlediska. Hmota zaplní rovnoměrně spáry a její barva bude stejná i po letech.
  • je jako keramika, to znamená zcela nepropustná pro vodu, znečisťující látky a špínu. To znamená že cokoliv, čím obklad v kuchyni zašpiníte, umyjete stejně dobře z mozaiky jako ze spáry.
  • je bakteriostatická, fungistatická, hygienická a bezpečná. Navíc neobsahuje žádné chemické látky navíc!

Takže už nemusíte mít strach z mozaiky v kuchyni - stačí když použijete správnou spárovací hmotu a váš mozaikový obklad bude krásný i po letech.

Často se nás také ptáte, zda je možné do obkladu vyříznout otvory například pro zásuvky nebo jiné instalace v kuchyni. I to je poměrně snadno řešitelné, často stačí jen vystřihnout nebo odlamovacím nožem vyříznout potřebné množství celých dílků tak, abyste se dostali k elektroinstalaci a otvor v obkladu pak překryje zásuvka nebo vypínač. 

Problém není ani pokud je mozaika sestavená z větších dlaždiček. Otvor vyříznete podobně jako do keramického obkladu vrtákem s vhodným s nástavcem. Větší otvory nebo části mozaikových dílků odříznete flexou.

Postupujte tak, že ještě před nalepením mozaikového plátu na stěnu si vše pečlivě naměřte, mozaiku si položte na zem, podložte ji podle potřeby např. dřevěnou deskou a otvory si takto vyřízněte.

Pro podrobný postup obkládání mozaikou si přečtěte náš článek: Všeobecné informace o pokládce obkladu z mozaiky.

Newsletter

Nenechte si ujít každý měsíc náš newsletter a mějte přehled nejen o tom, co zde píšeme, ale i dalších zajímavých novinkách a akcích.Hledáte podobný materiál?


Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

Zobrazit produkty