Menu Hledat Košík

Kombinace barev mozaiky, dekorace a mixy

Velká výhoda mozaiky a jeden z důvodů, proč je tak oblíbená, je možnost vytvářet z malých kostiček (případně jiných tvarů) různé barevné kombinace - dekorace a mixy. Vznikají tak velmi efektní mozaikové obklady, které mohou pozdvihnout a oživit jakýkoliv interiér, ale i exteriér. Předností mozaiky také je, že toto můžete udělat v již hotovém prostoru, který vám třeba připadá nudný nebo nezajímavý.

Pronajali jste si kavárnu nebo restauraci a její interiér tak nějak nemá šťávu? Pak je mozaika výborným řešením. Zajímavý dekor nebo mix můžete umístit na jednu velkou zeď, podlahu nebo třeba barový pult. Vzhledem k tomu, že mozaika je tenká, můžete s ní obložit stávající stěnu, aniž byste museli provádět větší stavební úpravy. Náklady na zásadní proměnu nebudou velké a výsledek vás ohromí.

Dekorace z mozaiky na podlahu v restauraciKombinace barev mozaiky, dekorace a mixy

Pojďme se podívat, jaké máte možnosti. Renomovaní výrobci většinou nabízejí standardní barevné směsi, které navrhli jejich designéři a máte tedy jistotu, že barvy spolu dobře ladí a obložený prostor tak bude dobře vypadat. 

Zrovna tak jsou obvykle k dispozici i standardní dekorace, které reflektují současné trendy. Budete je vybírat z katalogu, kde je již většinou uvidíte použité v nějakém interiéru. Ušetříte si tedy případné zklamání, že mozaika neodpovídá vaší představě.

Také cena standardních směsí nebo dekorací je obvykle příznivější než u těch na míru.

 

Standardní dekorace z mozaikyStandardní dekorace z mozaikyStandardní dekorace z mozaikyStandardní dekorace z mozaiky

Nicméně směs nebo dekorace na míru, to je pro vás (nebo vašeho designéra) otevřený prostor pro kreativitu a imaginaci.

Ve směsi na zakázku například můžete zkombinovat barvy, které se v interiéru již nachází a tak celý prostor sjednotit a sladit. Můžete si vybrat procentuální zastoupení jednotlivých barev, stejně tak jako formát mozaiky. Například tedy mix z nyní velmi populárních koleček nebo hexagonů.

O level výše je pak dekorace na zakázku. Od celkem obvyklého požadavku na vaše logo nebo nápis se můžete propracovat ke složitým obrazům nebo geometrickým vzorům, vyrobených přesně podle vašeho přání. Přečtěte si náš článek: Vytvořte vlastní dekor z mozaiky: Je to snadné, kde se tomuto tématu věnujeme. Budete překvapení - není to tak složité ani nákladné, jak jste si možná mysleli!

Z našich dodavatelů dodávají kvalitní dekorace a mixy výrobci Appiani (keramická mozaika z Itálie) a Hisbalit (mozaika z lisovaného recyklovaného skla ze Španělska). Prohlédněte si jejich nabídku! Mozaiky, které dodávají jsou nejenom krásné, ale mají i výborné technické parametry. Bez obav je můžete použít i na podlahu, po které budou přicházet zvenku lidé v botech. Třeba v baru nebo v bistru.

Dekoraci nebo mix na zakázku Vám vyrobí i holandská firma TMF, z jakékoliv mozaiky z katalogu na základě Vašeho návrhu.

Dekorace z mozaiky na zakázkuDekorace z mozaiky na zakázkuDekorace z mozaiky na zakázkuDekorace z mozaiky na zakázku

Newsletter

Nenechte si ujít každý měsíc náš newsletter a mějte přehled nejen o tom, co zde píšeme, ale i dalších zajímavých novinkách a akcích.Hledáte podobný materiál?


Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

Zobrazit produkty