Mozaika Dlažba Stavební chemie

Obklad z mozaiky do kuchyně - jak položit mozaiku s nepravidelnými tvary.

Realizace mozaikového obkladu v kuchyni, kterou Vám přinášíme v tomto článku přináší odpověď na časté pochybnosti o zakončení obkladu z mozaiky ve tvaru koleček, hexagonů, arabesek a dalších.

Právě nepravidelné tvary mozaiky mohou při správné volbě spárovací hmoty hrát hlavní roli při návrhu kuchyně. Je známým faktem, že zajímavý obklad za kuchyňskou linkou "udělá" kuchyň. Toho jsme využili i my při návrhu malé kuchyně do nájemního bytu.

I když jsou zajímavé tvary mozaiky nyní populární, zákazníci se často obávají jejich pokládky. Ta nakonec není zase o tolik pracnější než pokládka běžného obkladu a nepravidelný horní okraj vypadá efektně. Určitě nedoporučujeme mozaiku zařezávat do roviny a zakončovat třeba lištou. Zajímavý tvar vynikne právě pokud se na okraji mozaikového obkladu ponechají dlaždice celé. A nezapomeňte použít spíše kontrastní spáru i ta pomůže hezky vykresit originální tvary mozaiky.

Mozaika do kuchyně - tvar rhombus

Newsletter

Nenechte si ujít každý měsíc náš newsletter a mějte přehled nejen o tom, co zde píšeme, ale i dalších zajímavých novinkách a akcích.Hledáte podobný materiál?


Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články