Obdélníková mozaika KIT-KAT

Ve světě mozaiky se v poslední době objevuje nový trend - mozaika připomínající oblíbené sušenky KitKat! Už jste o ní slyšeli? 

Tato podlouhlá, obdélníková mozaika je zajímavá nejen svým tvarem, ale i hravými dekorativními glazurami. Zároveň se hodí téměř kamkoliv - skvěle vypadá třeba za kuchyňskou linkou, na baru či ostrůvku, ale ozvláštní i sprchový kout nebo vanu. Pro inspiraci se podívejte do naší galerie.

Mozaika obklad do koupelny KIT-KATMozaika obklad do koupelny KIT-KATMozaika obklad do koupelny KIT-KATMozaika obklad do koupelny KIT-KATMozaika obklad do koupelny KIT-KATMozaika obklad do koupelny KIT-KAT MINIObdélníková mozaika KIT-KAT
Mozaika obklad do kuchyně KIT-KAT MINIMozaika obklad do kuchyně KIT-KATMozaika obklad do kuchyně KIT-KATMozaika obklad do kuchyně KIT-KATMozaika obklad do kuchyně KIT-KAT
Mozaika obklad toalety KIT-KATMozaika obklad toalety KIT-KATMozaika obklad toalety KIT-KATMozaika obklad toalety KIT-KAT

Díky svojí neobvyklosti zaujme na první pohled a oživí každý interiér, ale zároveň nenaruší minimalistický vzhled a eleganci. Nemusíte se ani obávat trochu vyšší ceny na m2, protože pro skvělý efekt vám bude stačit obložit jen menší plochu! A jak tuto mozaiku pokládat?

To je na vás a na vašem vytouženém efektu! Pokud chcete obložit zaoblené plochy (například vanu, sloupy nebo zakulacený bar), lépe bude kopírovat svislý obklad, pokud ale chcete část interiéru opticky rozšířit nebo snížit, položte ji jednoduše vodorovně! Pokládka není nijak náročná, jednotlivé dílky mozaiky jsou nalepené na čtvercovou síť o rozměrech zhruba 30x30 cm, a tak se s ní pracuje podobně jako s klasickým obkladem.

Než se ale pustíte do pokládání, nezapomeňte si promyslet jakou barvu spárovací hmoty pro svůj obklad použijete. Bílá barva může být v případě barevné mozaiky příliš kontrastní. Doporučujeme spíše zemitější odstíny jako šedou nebo béžovou. Barvu spárovací hmoty tak můžete například sladit s ostatním obkladem nebo dlažbou ve vaší koupelně nebo kuchyni.

Newsletter

Nenechte si ujít každý měsíc náš newsletter a mějte přehled nejen o tom, co zde píšeme, ale i dalších zajímavých novinkách a akcích.Hledáte podobný materiál?


Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

Zobrazit produkty