Mozaika Dlažba Stavební chemie

Tipy pro restaurace, bary a kavárny

Březnový speciál věnovaný mozaikám v restauracích, barech a kavárnách zakončíme tipy a inspiracemi z celého světa.

Nebojte, nebudeme vám tady ukazovat Pinterest firmy Hisbalit, i když ji máme opravdu moc rádi, ale dvě naprosto perfektní realizace ze světa. Na nich vám chceme demonstrovat, že kdo se nebojí… má skvělou restauraci. Nebo bar. Nebo kavárnu. Prostě jedinečný prostor vytvořený za pomoci mozaiky. A třeba úplně na míru. Představujete si motivy barokní architektury v interiérech své nové restaurace? Ani to není problém. Hisbalit umí mozaiky na míru – čtěte náš tip na konci článku.

Tipy pro restaurace, bary a kavárnyTipy pro restaurace, bary a kavárnyTipy pro restaurace, bary a kavárny

Staňte se mosaiclovers

Probrali jsme mnoha desítkami nádherných realizací z celého světa a tady je náš redakční výběr toho nejlepšího. Vezměte si naše tipy, nadchněte se pro mozaiku a přidejte se k velké rodině, které říkáme mosaiclovers.

Ano, z jedinečného a krásného materiálu, který má nesčíslně podob a nekonečně variant a kombinací vytváříme velké věci. Velké interiéry z malých kostiček (nebo koleček nebo hexagonů).

Oáza zeleně

Tipy pro restaurace, bary a kavárnyTipy pro restaurace, bary a kavárnyTipy pro restaurace, bary a kavárnyTipy pro restaurace, bary a kavárny

My jsme z celé řady kreativní mozaiky španělské firmy Hisbalit (katalog si můžete stáhnout a v klidu prolistovat zde) vybrali tento jedinečný interiér. Představte si, že u vaší restaurace máte odpočinkovou část a toalety koncipované tak, jako to v loňském roce udělal designér Carlos Álbanez z ateliéru Build & Bruin. Šlo o interiéry koupelny na výstavu Casa Décor 2017.

Jeho cílem bylo vizuálně oživit prostor tím, že vytvoří sugestivní a doslova hosta obklopující prostor, který evokuje pocit městské tropické zahrady. Chtěl, aby se návštěvníci krátce zastavili v městské zahradě vytvořené z mozaiky Hisbalit a nasáli její jedinečnou atmosféru, chvíli zde pobyli. Viděli jste někde takový podmanivý prostor? Pomocí mozaiky Hisbalit není problém ho vytvořit. 

Peyote San: do Mexika a Japonska za pouhý den

Tipy pro restaurace, bary a kavárnyTipy pro restaurace, bary a kavárnyTipy pro restaurace, bary a kavárnyTipy pro restaurace, bary a kavárnyTipy pro restaurace, bary a kavárnyTipy pro restaurace, bary a kavárny

Urban chic. Tak by se nejlíp dal charakterizovat tento městský bar. Projekt vychází z myšlenky vytvořit jedinečný a vzrušující prostor, který má navíc poskytnout hostům 360° gastronomický zážitek. Prostě hlava se vám pořádně zatočí nejen z jídla, ale i interiéru, kde dominují mozaiky Hisbalit. Restaurace je zajímavou a chutnou fusion mexické a japonské kuchyně. Jídlo v Peyote San nastavuje nový gastro trend a tomu odpovídá dekorace interiéru, inspirované touto unikátní kombinací zjevných protikladů s výrazně exotickými a odvážnými výsledky. Leťte z Japonska do Mexika, nechte se pohltit. Tohle je podle nás restaurační interiér, který má pořádnou sílu.

Stěny a podlahy mají monochromatický výraz díky šedým a žlutým tónům, které se používají na obou površích, což pomáhá sjednotit celý prostor. Mozaiky Hisbalit ve žluté barvě v kulatém formátu s vysokým leskem (Stone) přinášejí živý a světelný nádech, v živém protikladu k matným čtvercovým mozaikám v šedé (Unicolor).

Tyto dva formáty navíc dohromady vytvářejí atraktivní geometrickou souhru, posilují ducha restaurace, kde zdánlivě nemožné kombinace se spojují v překvapivém a dokonalém tandemu. Přiznané pohledové betony, vzduchotechnika i dlouhý bar… to všechno se dokonale snoubí dohromady jak v materiálech, tak barvách a texturách.

Tipy pro restaurace, bary a kavárnyTipy pro restaurace, bary a kavárny

Náš tip: Nemusí to být zrovna Mexiko nebo Japonsko. Můžete vyzkoušet mozaiky na míru. Víte, jak tato služba funguje? Napište nám, rádi vám připravíme návrh i cenovou nabídku na vaši jedinečnou mozaiku.

Newsletter

Nenechte si ujít každý měsíc náš newsletter a mějte přehled nejen o tom, co zde píšeme, ale i dalších zajímavých novinkách a akcích.Hledáte podobný materiál?


Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články